otoEspoo-kisan tulokset julkistettiin 28.10. Soukan palvelutalolla. Arvostelijoina toimivat Eero Venhola ja Jari Mankinen Kameraseurasta.

Tulokset

Mustavalkoiset paperikuvat

  1. ”Majakka” Lassi Ritamäki Kara-kamerat
  2. ”Heinäkuinen hetki” Jussi Helimäki Kara-kamerat
  3. ”Huurrelinnut” Risto Ylä-Rautio Olarin Kamerat

KM ”Seppä” Jukka-Pekka Tikkanen Kara-kamerat

Väripaperikuvat

  1. ”Isä ja poika” Jarmo Talonen Tapiolan Kamerakerho
  2. ”Helmikuu” Jussi Helimäki Kara-kamerat
  3. ”Munarosvon kohtalo” Jarmo Talonen Tapiolan Kamerakerho

KM ”Tyttö ja lakki” Risto Ylä-Rautio Olarin Kamerat
KM ”Aamuvoimistelu” Pekka Lehtonen Tapiolan Kamerakerho

Kuvakokonaisuudet

  1. ”Varjotaidetta” 1-4 Eero J. Laamanen Soukan Kamerat
  2. ”Romeo & Giulietti” 1-3 Jarmo Talonen Tapiolan Kamerakerho
  3. ”Ebony Hillbillies” 1-5 Tero Tuoriniemi Tapiolan Kamerakerho

KM ”Havannan kaduilta” 1-5 Jouko Lindgren Tapiolan Kamerakerho

Näyttelyyn valitut kuvat

  • ”Aamusumut” Lassi Ritamäki Kara-kamerat
  • ”Uimaan lähdössä” Eero J. Laamanen Soukan Kamerat
  • ”Pojat laiturilla” Juhani Markkanen Tapiolan Kamerakerho
  • ”Koivut keväällä” Jussi Helimäki Kara-kamerat
  • ”Kevään lumet” Risto Ylä-Rautio Olarin Kamerat
  • ”Pakkasusva” Jussi Helimäki Kara-kamerat
  • ”Myrsky lähestyy” 1-3 Jouni Arjatsalo Olarin Kamerat
  • ”Talvipäivä” Yrjö Venna Olarin Kamerat
  • ”Odotus” Lassi Ritamäki Kara-kamerat
  • ”Sapelimies” Eero J. Laamanen Soukan Kamerat
  • ”Lintukuvaaja” Pekka Lehtonen Tapiolan Kamerakerho
  • ”Katse” Jukka-Pekka Tikkanen Kara-kamerat

FotoEspoo 2010 henkilökohtaiset ja seurojen pisteet

Kuvaajien pisteet

  1. Jussi Helimäki Karakamerat 6
  2. Jarmo Talonen Tapiolan kamerakerho 6
  3. Lassi Ritamäki Karakamerat 5
  4. Eero J. Laamanen Soukan Kamerat 5
  5. Risto Ylä-Rautio Olarin kamerat 3
  6. Jukka-Pekka Tikkanen Karakamerat 2
  7. Pekka Lehtonen Tapiolan kamerakerho 2
  8. Jouni Arjatsalo Olarin kamerat 1
  9. Yrjö Venna Olarin kamerat 1
  10. Tero Tuoriniemi Tapiolan kamerakerho 1
  11. Juhani Markkanen Tapiolan kamerakerho 1
  12. Jouko Lindgren Tapiolan kamerakerho 1

Seurojen pisteet

  • Karakamerat 13
  • Tapiolan Kamerakerho 11
  • Olarin kamerat 5
  • Soukan Kamerat 5