Soukan Kamerat 50 vuotta – valokuvanäyttely Soukan palvelukeskuksessa 4.11. – 25.11.2024
Soukan Kamerat järjestää valokuvanäyttelyn Soukan palvelukeskuksessa yhteistyössä palvelukeskuksessa toimivan maalausryhmä Seniorisiveltimet kanssa. Seniorisiveltimet-ryhmän maalauksia on valokuvanäyttelyssä samassa kiertävässä taulutelevision karusellissa kamerakerhon jäsenten valokuvien kanssa.
Näyttely on nähtävissä Soukan palvelukeskuksessa 4.11. – 25.11.2024 palvelukeskuksen aukioloaikana ja on saanut viikon jatkoajan aiemmin ilmoitetusta.
Näyttely koostuu digitaalisesta osuudesta sekä näyttelykuvista, jotka on kerhon hallussa olleet noin 1990-luvulta saakka. Hybridinäyttely pystytetään 4.11.2024 klo 9:00 alkaen ja on sen jälkeen palvelukeskuksen asukkaiden ja vierailijoiden nähtävillä.
Esite: Markku Ylilammi
Lisätietoja näyttelystä palvelutalon info ja kamerakerhon sihteeri Tarja Kaltiomaa puhelin 0440616010.
Soukan Kamerat ry:n 50-vuotisnäyttely Soukan palvelukeskuksessa on leikillisesti sanottuna interorganisationalista yhteistyötä. Näyttelyyn osallistuu Soukan Kamerat ry:n jäsenten lisäksi Seniorisiveltimet-ryhmä ja myös nykymenneisyyden monet espoolaiset valokuvaajat. Näyttelyä sponsoroi paikallinen K-Supermarket Soukka karkkitarjoiluineen. Kuvassa Soukan Kamerat puheenjohtaja Raimo Launonen ja sihteeri Tarja Kaltiomaa. Vasemmalla Seniorisiveltimien vetäjä Seijaliisa Pekkanen.
K-Supermarket Soukka on tunnettu hyvän palvelun kauppa Soukan keskustassa metroaseman lähellä.
Näyttely on suureksi osaksi pystytetty tänään maanantaina 4.11.2024 ja kävijöille on paljon nähtävää valokuvien muodossa – sekä nykyhetken että menneisyyden tunnelmina. Tervetuloa!
4.11.2024 TK
kirjoittajalta Tarja Kaltiomaa | kategoriaan Uutiset, Yleinen | avainsanoilla SoukanKamerat, valokuvanäyttely